Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Toruń, dnia 26 maja 2017 roku

Szanowni Państwo

    Serdecznie pozdrawiam Państwa rodzinę z okazji przypadającego 30 maja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W takiej chwili jak ta, macie Państwo powód do przeżywania szczególnej dumy z tworzenia wspólnoty miłości, rodzinnego oddania i wzajemnego wspierania się w doli i niedoli. Właśnie w tym rodzinnym kręgu trudowi wychowania towarzyszy okazywanie swoim najbliższym pomocy, czułości i szacunku. Serdecznie tego Państwu gratuluję.


      Z szacunkiem przyjmuję Państwa wspólne staranie o tworzenie kochającej się rodziny, zapewniania dzieciom dobrego wychowania, opieki i bezpieczeństwa, podtrzymywania ich kontaktu emocjonalnego z rodzinami biologicznymi. Nie sposób bowiem przecenić trudu tworzenia rodziny, w której dzieci i młodzi ludzie czują się akceptowani kochani i w której nabywają umiejętności życia w społeczeństwie.
Życzę Państwu wytrwałości, wielu sił i zdrowia oraz doświadczania satysfakcji z dobrze wykonywanego zadania, jakiego zdecydowaliście się podjąć, wychowując dzieci powierzone Waszej opiece.


Z podziękowaniem i szacunkiem

 

Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski